Schneider Electric – innowacyjność i wysoka jakość ponad wszystko
Schneider Electric to europejska spółka z branży energetycznej, którą założyli dwaj bracia Schneider w 1836 r. we Francji (jej rejestracji dokonali w 1838 r. pod nazwą Schneider & Cie). Początki działalności przedsiębiorstwa koncentrowały się na przemyśle zbrojeniowym, jednak w 1891 r. właściciele coraz bardziej zaczęli skłaniać się ku elektrotechnice. Kolejne lata przyniosły rozwój firmy, co umożliwiło otwarcie oddziałów w Niemczech i Europie Wschodniej. Postanowiono także rozszerzyć ofertę o takie produkty jak: silniki elektryczne oraz urządzenia dla stacji elektroenergetycznych i lokomotyw zasilanych prądem. Zdecydowano również o inwestowaniu w opracowanie rozwiązań dla budownictwa i przemysłu metalurgicznego. Schneider Electric to firma, która stawia przede wszystkim na innowacyjność, nowoczesne technologie i zrównoważony rozwój.
Do czego służy wyłącznik mocy?
Zanim omówimy produkty firmy Schneider, wyjaśnijmy, jaką funkcję pełni wyłącznik mocy. Otóż stosuje się go przede wszystkim w celu ochrony urządzeń elektrycznych przed uszkodzeniem, które mogłoby nastąpić wskutek zwarć i przeciążeń w instalacji. Ponadto używa się go do łączenia obwodów i styczników, a także do kontrolowania rozpływu mocy w sieci.
Wyłączniki firmy Schneider – przegląd produktów
Nasza oferta obejmuje Naszą ofertę poszerzyliśmy o następujące rodzaje wyłączników: silnikowe kompaktowe i powietrzne mocy.
- Wyłączniki silnikowe Schneider TeSys GV7, GV2 i GV3 – sprawdzą się w branży przemysłowej, infrastrukturze i budownictwie. Służą do zabezpieczenia silników i ręcznego sterowania ich pracą. Wyłączniki TeSys GV7 przystosowano do montażu w instalacjach o mocy do 110 kW. Natomiast model TeSys GV2 dedykowano instalacjom o mocy 0.37-15 kW. To urządzenie sterowane manualnie i lokalnie. Posiada zabezpieczenie magneto-termiczne. Z kolei produkt TeSys GV3 idealnie pracuje w instalacjach o mocy do 30 kW. Wyłącznik występuje w dwóch rodzajach: magneto-termiczny ma 7 wielkości znamionowych, a magnetyczny 5. Obsługa każdego z nich odbywa się przy pomocy rączki obrotowej.
- Wyłączniki kompaktowe NS i NSX – idealnie nadają się m.in. do zabezpieczania instalacji, generatorów, transformatorów, silników, sieci rozdzielczych i maszyn. Zasilane prądem znamionowym o natężeniu 15-630 A. Model NS występuje w wersji 1-, 2-, 3- i 4-biegunowej. Posiada szereg zabezpieczeń, ma 4 zdolności wyłączeniowe i 2 rozmiary fizyczne. Jeżeli zaś chodzi o wyłącznik mocy NSX, to jest on produktem łączącym w sobie parametry zabezpieczające i pomiarowe. Działa niezawodnie, a przy jego pomocy można kontrolować zużycie energii.
Polecamy również prostą, tańszą wersję wyłączników kompaktowych serii EasyPact CVS. Wszystkie akcesoria dla wyłączników EasyPact CVS są kompatybilne z akcesoriami stosowanymi w serii NSX.
- Wyłączniki powietrzne NW, NT i NT-NW Navy – to wysokoprądowe wyłączniki przeznaczone m.in. do zabezpieczenia, pomiarów i komunikacji w sieciach elektrycznych niskiego napięcia, a w szczególności do zabezpieczenia sieci, silników i generatorów, również sieci prądu stałego DC. Opracowane w celu zabezpieczania silników i generatorów. Model NW stosuje się w sieciach zasilanych prądem znamionowym o natężeniu od 800 do 6300 A, a modele NT i NT-NW Navy w sieciach, gdzie natężenie prądu wynosi 630-1600 A. Dostępne w wersji 3- i 4-biegunowej. Posiadają cztery zespoły zabezpieczająco-sterujące i zabezpieczenie różnicowoprądowe.
Wierzymy, że nowe produkty spełnią Państwa oczekiwania, więc serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i do kontaktu!